Ziraat Yatırım Günlük Hisse Tavsiyeleri 2 Mart 2021

0
25

BIST-100

Haftanın ilk işlem gününde alıcılı seyreden endeks günü de %3,81 oranında primle 1.527 seviyesinden kapattı. Yaşanan sert yükselişe karşın 25,6milyar TL’lik işlem hacminin görece düşük kaldığını izliyoruz. Dolayısıyla, aylık ortalamanın da yakın bulunduğu 1.534 yakın direnci kırılmadıkça endekste kar realizasyonları görülebilir. Olası kar satışlarında 1.505 tepki gelebilecek destek olarak izlenebilir. Diğer yandan, yükselişin sürmesi ve 1.534 direncinin kırılması durumunda 1.560 yatay direnci hedefe girebilir. Endeksin güne ise yatay bir görüntü ile başlamasını bekliyoruz.

BIST-30 Kontratı

Yaşanan sert yükselişin ardından düşüş trendi ve orta vadeli ortalamalarına yaklaşan kontratta söz konusu ortalama ve trendin yakın bulunduğu 1.635 yakın direnci önemli. Kısa vadeli bu seviyenin kırılamaması durumunda kar satışları gündeme gelebilir ve kontrat 1.603 desteğine kadar geri çekilebilir. Diğer yandan, yükselişin sürmesi ve 1.635 direncinin kırılması durumunda ise 1.664 direnci hedefe girebilir.

Günlük Hisse Öneri Listesi

Kaynak: Ziraat Yatırım

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here