Şeker Yatırım Kasım 2020 Aylık Hisse Tavsiyeleri

0
23

Kasım Ayı Portföy Önerileri

Portföyümüzdeki tahvil ağırlığını %50, döviz ağırlığını %25 ve hisse senedi ağırlığını %25’de sabit tutuyoruz.

Strateji

Kasım’da yurtdışı piyasaların ana gündemi artan vaka sayıları sonrası özellikle AB ülkelerinde kısıtlama ve tedbirlerin ne yoğunlukta uygulanacağı, ekonomilerin tekrar kapanıp kapanmayacağı olacak. Ekonomilerin kısmi de olsa kapanma riski oluşması durumunda satışların güçlenerek devam etmesi beklenir. Diğer taraftan 3 Kasım’daki ABD seçimleri takip edilecektir. Anketler Demokrat aday Joe Biden’in önde olduğuna işaret ediyor ve Biden’in uygulamayı düşündüğü politikalar nedeniyle seçilmesi durumunda piyasaların ilk tepkisinin negatif olması beklenir. Demokratların seçimlerden sonra daha büyük teşvik paketini gündem getirmeleri, seçim sonuçlarının negatif baskısını azaltabilir. Global piyasalarda Kasım’da riskten kaçışın ve yüksek volatilitenin devam etmesi beklenir.

Yurt içinde Kasım’da jeopolitik gelişmeler, AB ve ABD ile ilişkiler, Covid-19 salgının seyri, kurlardaki oynaklığın devam edip etmeyeceği, makro veriler ve TCMB’nin faiz kararı takip edilecektir. Kasım ayında risklerin fazla olması nedeniyle global risk alma iştahındaki zayıflama ile birlikte piyasalarda dalgalanmanın yüksek seyretmesi ve negatif fiyatlamanın ağır basmasın beklenmektedir. Türkiye’nin de pandemi nedeniyle kısıtlama tedbirlerine başvurması BIST’te Kasım’da satışların güçlenerek devam etmesine neden olacaktır. ABD seçimlerini Trump’ın kazanması ve jeopolitik risklerin zayıflaması durumunda ise TL varlıklarda Kasım sonuna doğru toparlanma yaşanabilir. BIST’in Kasım ayında 1.060-1.170 aralığında dalgalanabileceğini, 1.070 ve altına gerilemelerin kısa vadeli alım fırsatı, 1.160 ve üzerine yükselişlerin satışı fırsatı olarak değerlendirilebileceğini düşünüyoruz.

Kaynak: Şeker Yatırım

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here