Garanti BBVA Yatırım Hisse Tavsiyeleri 6 Ekim 2020

0
24
Garanti Yatırım Hisse Önerileri

BİST-100 – Kısa vadeli dirençlerde toparlanma tempo kaybedebilir…

Endekste kısa vadeli yükseliş trendi bu aşamada korunuyor. Yeni günde pozitif açılış beklediğimiz endekste kısa vadeli aşırılaşma riskine karşılık aynı vadeli dirençlerde toparlanmanın ivme kaybedebileceğini düşünüyoruz. Bu paralelde olası olumlu açılışı takiben 1169-1176 direnç bölgesinin bu aşamada ön planda kalmasını bekleriz. Söz konusu direnç bölgeye yönelik fiyatlamaları takiben gün içi kar satışları gündeme gelebilir. Kısa vadeli yükselen trend içinde destek bölge ise 1145-1139 bandına taşınmış durumda. 1139 destek bölgesi altında oluşabilecek kırılımlar ise düzeltme sürecinin etkisini artırabilir.

VİOP Endeks30 – Pozitif eğilim korunmaya çalışılıyor…

Önceki işlem günü itibariyle Ekim vade kontratta kapanış 1304,25, akşam seansında ise kapanış 1308 seviyesinde gerçekleşti. Toparlanma eğiliminin korunması adına kontratta destek bölgeyi 1275 olarak güncelliyoruz, bu bölge altında zayıflık riski tekrar öne çıkacaktır. Günlük bazda pozitif eğilimle açılış beklediğimiz kontratta 1311- 1316 bölgesine yönelim gündeme gelebilir. Kısa vadeli göstergelerde aşırılaşma riskinin artıyor olması nedeniyle direnç bölge long pozisyonların azaltılabileceğini düşünüyoruz. Günlük bazda ilk destek bölgeyi 1300 olarak öngörürken, bu bölge altına gelinmesi halinde düzeltme gün içi görünümde 1290 seviyesine yönelik sürebilir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here