Garanti BBVA Yatırım Günlük Hisse Tavsiyeleri 8 Ekim 2020

0
26
Garanti Yatırım Hisse Önerileri

BİST-100 –Yükselişin devamı için karar seviyelerine yaklaşılıyor…

Endekste, Eylül ayının ikinci yarısından itibaren ivme kazanan yükseliş hareketi korunsa da kısa vadeli göstergelerdeki aşırılaşma nedeniyle 1169-1176 direnç aralığında kar satışı öngörmüştük. Yükselen barlar neticesinde etkili olan kar satışları sonrasında gün içi göstergelerin 1145-1139 destek aralığı üzerinde tepki alım seviyesi olarak yeniden izlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu açıdan söz konusu destek bölge üzerinde gündeme gelebilecek tepki alımlarında ilk aşamada 1160 seviyesine yönelim oluşabilir. Aşılması halinde yeniden 1170-1175 aralığı gündeme gelecektir. Aynı vadede riskler noktasında 1139 bölgesinde bir kırılma yaşanması gerektiğini düşünmekteyiz. Böyle bir görünümde 22 Eylül tarihinde başlayan trend sona ereceğinden düzeltme etkisi bir süre devam edebilir. Yeni güne, 1160 çevresinde sınırlı pozitif yükselişle başlayacağını bekliyoruz.

VİOP Endeks30 – Kısa vadede görünüm negatife dönmek üzere…

Önceki işlem günü itibariyle Ekim vade kontratta kapanış 1286, akşam seansında ise kapanış 1289,50 seviyesinde gerçekleşti. Dün itibariyle 1311-1316 bölgesine yönelik yükselişlerde long pozisyonların azaltılabileceğini düşündüğümüzü belirtmiştik. Söz konusu bölgede etkili olan satışların ardından yeni günde 1275- 1270 destek bölgesinde dengelenme ve tepki alımları bekleriz. Ancak olası tepki alımlarında 1290-1295 bölgesi aşılamadığı takdirde kısa vadeli görünümde zayıflık riskinin artacağını düşünmekteyiz.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here