Garanti BBVA Yatırım Günlük Hisse Tavsiyeleri 23 Ekim 2020

0
25
Garanti Yatırım Hisse Önerileri

BİST-100 – Yükseliş trendinin gücü test ediliyor…

Haftaya pozitif eğilimle başlangıç yapan BİST-100 endeksinde kısa vadeli yükseliş trendi içindeki fiyatlama devam etse de, 1200 bölgesi üzerinde artan volatilite yükseliş trendinin gücünün test edilmesine neden olmakta. Güne yatay eğilimle başlangıç yapılmasını beklediğimiz endekste 1209-1210 bölgesi aşılmadıkça yükseliş denemelerinin günlük bazda kalıcı olmasını beklemeyiz. Destek bölge olarak ise 1195-1190 aralığı olarak takip etmekteyiz. 1190 destek bölgesinin altına gelinmesi kısa vadeli yükseliş trendinde kırılma riskini ve 1180-1165 seviyelerine yönelik baskıyı artıracağından önem taşıdığını düşünmekteyiz.

VİOP Endeks30 – Toparlanma eğilimi bu aşamada güçlü değil…

Önceki işlem günü itibariyle Ekim vade kontratta kapanış 1323 seviyesinde gerçekleşirken, akşam seansında kapanış 1322,25 seviyesinde gerçekleşti. Güne yatay eğilimle açılış beklediğimiz kontratta kısa vadeli göstergeler zayıflıyor. Bu açıdan 1335-1340 bölgesi aşılamadığı takdirde zayıflık gündemde kalabilir. Gün içi görünümde izlediğimiz destek bölge ise 1319 , söz konusu seviyede yaşanabilecek kırılımlar destek arayışlarının 1312 ve 1295 seviyelerine yönelik sürmesine neden olabilir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here