Garanti BBVA Yatırım Günlük Hisse Tavsiyeleri 19 Ekim 2020

0
17
Garanti Yatırım Hisse Önerileri

BİST-100 – Orta vadeli trend direncinde karar süreci…

Haftaya pozitif açılış beklediğimiz BİST-100 endeksinde strateji raporumuzda da ilk aşamada direnç olarak öngördüğümüz 1190- 1200 bölgesinde 1200 seviyesine yönelim beklemekle birlikte, 1200 bölgesi üzerinde hafta içerisinde soluklanma eğiliminin öne çıkabileceğini ve toparlanmanın kısa vadeli olarak ivme kaybedebileceğini düşünüyoruz. Olası geri çekilmelerde kısa vadeli yükselen trend desteği olan 1180-1178 aralığını ise ilk aşamadaki destek bölge olarak takip edeceğiz. Toparlanmanın devamı adına söz konusu trend ve bankacılık sektörü hisselerinin performansı kısa vade adına belirleyici olacaktır. Söz konusu destek bölgede gerçekleşebilecek olası kırılımlar kısa vadede düzeltme sürecini derinleştirebilirse de, genel stratejimiz içinde olası gerilemelerde (1165-1140) yeni alım fırsatlarına odaklanmayı sürdüreceğiz.

VİOP Endeks30 – Hareketli ortalamalar kesişmeye başladı, volatilite artabilir…

Önceki işlem günü itibariyle Ekim vade kontratta kapanış 1318 seviyesinde , akşam seansında ise 1316,50 seviyesinde gerçekleşti. 1300 üzerinde devam eden bekleyişteki yükseliş eğimi dikleşmediği sürece ataklar sınırlı kalabilir. 1297- 1286 seviyeleri kırılmadığı sürece 1333 direnci altındaki aktivite devam edebilir.1280 altında ana destek kanalı 1268 olarak korunmaya devam ediyor.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here