Garanti BBVA Yatırım Günlük Hisse Tavsiyeleri 12 Ekim 2020

0
18
Garanti Yatırım Hisse Önerileri

BİST-100 – Kısa vadeli yükselen trend içinde fiyatlama sürmekte…

Endekste geçtiğimiz hafta 1140-1139 destek bölgesi üzerinde başlayan toparlanma eğilimi sonrasında yeni haftada sınırlı pozitif bir açılış öngörmekteyiz. Olası sınırlı pozitif açılış sonrasında ilk aşamada 1170-1175 direnç aralığının gündeme gelmesini beklerken, öngördüğümüz destek bölge üzerinde kısa vadeli yükseliş trendinin korunması şartıyla 1190-1200 bölgesinin de haftalık bazda potansiyel direnç bölge olarak gündemde kalması beklenebilir. Aynı vadede riskler açısından ise 1150-1155 destek bölgesini önemsiyoruz, söz konusu destek bölgedeki olası kırılmalar 1143-1138 aralığına yönelik baskı yaratarak kısa vadedeki iyimserliğin gözden geçirilmesine neden olabilir.

VİOP Endeks30 – Yakın vade adına zayıf toparlanma eğilimi…

Önceki işlem günü itibariyle Ekim vade kontratta kapanış 1311, akşam seansında ise kapanış 1311 seviyesinde gerçekleşti. Kontratta bu aşamada olumlu görünümün korunması adına destek bölgeyi 1285 olarak öngörmekteyiz. Güne hafif pozitif eğilimle açılış beklediğimiz Ekim vade endeks 30 kontratta 1315-1320 bölgesini ilk aşamada direnç bölge olarak öngörmekteyiz. Söz konusu seviye üzerinde kalıcı olunamadığı takdirde gün içi kar satışları ile 1300- 1297 bölgesine yönelik gün içi kar satışı gündeme gelebilirse de, düzeltmenin devamı ve 1290-1285 aralığına yönelik baskı oluşması adına söz konusu destek bölgenin kırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here