BİM Hisse Tavsiyesi 12 Ekim 2020

0
18
Gedik yatırım hisse önerileri, aracı kurum hisse tavsiyeleri

Öneri: TUT

Fiyat (TL/hisse) 70,00
Hedef Fiyat (12A, TL/hisse) 72,80
Potansiyel Getiri %4

Satışların büyümeye devam etmesini bekliyoruz. 2. Çeyrekte 14milyarTL satış açıklayan Bim, yıllık %37 ve çeyreklik olarak %11 büyüme sağlamıştı. Covid-19 sonrası oluşan yeni tüketici dinamiklerine şirketin oldukça rahat uyum sağladığını söyleyebiliriz. 2Ç20’de sepet hacimlerinde %66 büyüme sağlayıp mağaza trafiğinde sadece -%15’lik bir küçülme yaşayan Bim aynı mağaza satışlarını bu çeyrekte %41 arttırmıştı. Şirketin güçlü satışlarının yılın geri kalanında büyümeye devam etmesini ve 2020T satışların 53.8milyarTL (Y/Y +%34) seviyesinde olmasını bekliyoruz. (Şirket tahmini +32%). Önümüzdeki 3 yıl için satışların yıllık bileşik büyüme oranının %22 ile devam edeceğini tahmin ediyoruz.

2. Yarıda Marjlarda normalleşme bekliyoruz. 2. Çeyrekte %9.2 FAVÖK ve %5 net kar marjı açıklayan Bim’in yılın ikinci yarısında marjlarda normalleşme yaşayacağını öngörüyoruz. Sene sonu tahminlerimizi FAVÖK marjında %8.2 ve net kar marjında %3.6 olarak güncelliyoruz. Önümüzdeki yıllar için ortalama %7.3 FAVÖK marjı bekliyoruz. Ayrıca indirgenmiş nakit akışında kullandığımız, terminal FAVÖK marjının da %7 olduğunu belirtmek isteriz.

2021’den itibaren temettü ödemeleri kaldığı yerden devam edecektir. Güçlü nakit akışı yaratımına devam edilmesine rağmen, 2019 yılı gelirlerinin temettü olarak dağıtımına getirilen düzenlemelerden dolayı, Bim 2020 yılında 303milyonTL temettü dağıtabilmiş durumda (Net karın %25’i). Önümüzdeki yıllarda Bim’in tekrar temettü verimini arttıracağını ve verimin 3 yıllık ortalama %4 seviyesinde olacağını tahmin ediyoruz. Şirketin 3 yıllık tarihsel temettü dağıtım oranı %3’tür.

Tut tavsiyemizi koruyor, hedef fiyatımızı 72.8TL olarak güncelliyoruz (Potansiyel 4%) 63.37TL olan hedef fiyatımızı 72.8TL olarak güncelliyoruz. Şirket 10.2x FD/FAVÖK çarpanından işlem görmekte olup yerel benzerlerine (SOKM 5.8x, MGROS 5.7x) göre %77 primlidir. Uluslararası benzerlerine göre de %18 primli işlem görmektedir. Sonuç olarak şirketin hedef değerine yakın bir fiyattan işlem gördüğünü düşünmekteyiz.

Kaynak: Gedik Yatırım

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here