AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE TAVSİYELERİ 14 – 18 ARALIK 2020

0
20

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden AKSGY, HEKTS ve TRGYO hedef fiyat/hedef fiyat aralığına ulaşarak haftayı kapatmıştır. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senetleri %5,84 yükseliş yapan TRGYO ile %5,21 yükselen AKSGY olmuştur. 4 Aralık –11 Aralık kapanış fiyatlarına göre ise HEKTS %4,01 yükseliş ile en yüksek performansı göstermiştir.

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden AKSGY kar al seviyesini gördükten sonra zarar durdur seviyesini de görerek haftayı tamamlamıştır. Geçen hafta XU100’de %2,99 yükseliş olurken, model portföyün ortalama getirisi ise -0,44% olmuştur. Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden tamamını model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine ARCLK, AKSA, TKFEN, KERVT ve SISE hisselerini portföyümüze ekliyoruz.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here